Kanada, příběh o růžovém a ročník 2017
15. 3. 2018 22:49

Po delší době tři krátké zprávy (vyčerpaný každodenním řezem vinice už nebývám večer schopen něco vyplodit. A v zimě se kromě zimy moc věcí neděje.).

Kanada

Minulý týden dorazila naše druhá paleta do Kanady. A stejný týden nás z Kanady navštívila Emily Campeau a takhle to dopadlo:

 

I sit here while politely polishing the samples Jaroslav kindly gave me after the tasting today and I’m once again baffled by the incredible drinkability and high electric vibe the @dluhegrefty wines have. It was a super lifting tasting of all the barrel samples of the ’17s, wines made for DRINKING, and my smile grew bigger and bigger as I recognized the cannonball energy trapped in each bottle. These wines make me wanna do backflips (can’t do anymore too old) & sing very good pop songs (Bieber?????????‍♂️). Wines that instantly put you in a good mood. Also Peter is the cutest winery baby (story ????????)// @dluhegrefty is in Mutenice, 1,5ha of vines planted to numerous grapes. Bottle pictured is Rubra Mixtura, a wine made of Vàh, an obscure Slovak grape slightly chubby and chewy, this one from ’15 has started to soften up, beginning its teenage years. // I was scared for a minute that the inherent Czech gravity had taken away my crazy misplaced loud enthusiasm. NOPE ROGER. Still there. ⚡

Příspěvek sdílený Emily Campeau (@emycampo_),


Řeč je samozřejmě o ročníku 2017 :-)

Příběh o růžovém

Bylo jedno rosé 2016, kterým jsem si nebyl jistý. A tak jsem se rozhodl, že ho rozkvasím moštem z ročníku 2017 a udělám bubliny. I stočil jsem rosé v září 2017 ven ze sudu a přidal do něj mošt z muškátu 2017. Výsledná směs měla zbytkový cukr asi 13 g/l. A okamžitě jsem ji zalahvoval pod korunku. Ačkoli, samozřejmě, rosé nebylo sířeno, přesto se v lahvi nerozkvasilo (asi jsem ten postup, který jsem diskutoval s jinými vinaři, celý špatně pochopil). A tak vzniklo sladké víno, kterým jsem si nebyl už vůbec jistý. Nicméně po téměř půl roce, s přicházejícím jarem ožívá příroda a milé rosé se jalo kvasit! Neskutečné. A s bublinama to nechutná špatně!

Ročník 2017

Jelikož ročník 2016 je již nějaký ten měsíc beznadějně vyprodaný, koncem letošního dubna nalahvujeme část ročníku 2017. A bude i pet-nat.

Stay tuned!

Za Dlúhé Grefty
Jaroslav Tesařík
jarous@dluhegrefty.cz

kategorie:

  • — Dlúhé Grefty s.r.o.
  • Masarykova 55
  • 696 11 Mutěnice
  • IČ 29266629
  • DIČ CZ29266629
  •  
  •  
  • instagram
  • facebook
Neprodáváme alkohol osobám mladším 18 let. © Jaroslav Tesařík, 2023