Kterak se víno do Nového Yorku ztratilo a pak zase našlo
14. 12. 2018 22:48

31. srpna 2018 vyrazily dvě palety vína od nás ze sklepa směr Rakousko, následně přístav Le Havre ve Francii a odtud šlus do New Yorku. 

Jenže pak přišla 24. září zpráva, že víno se ztratilo. Do Rakouska dorazilo, ale dál o něm nikdo neví. Víno sice bylo pojištěné, ale chceme dělat lidem radost, a ne jen inkasovat peníze, že (ekonomická realita je tvrdá, ale víno se musí dělat srdcem!).

A tak začal kolotoč zjišťování..

Když v tom mi 8. listopadu volá paní ze spediční firmy, co u nás nakládala, že palety se našly ve skladu v Rakousku. Následuje telefonát z Rakous, co prý s paletama, jestli poslat zpět. Píšu email do USA, že se palety našly. Z USA putují urgence Francouzům, že palety mají odeslat. Francouzi volají, že potřebují kontakt na rakouský sklad. 26. listopadu je víno procleno v přístavu Le Havre a slavnostně vyplouvá do Atlantiku. 

No a 14. prosince se probudím a podle počtu přibyvších followerů hned tuším, že je víno na místě. 

Je to zvláštní pocit. Člověk si uvědomí, kolik je potřeba, aby se taková věc podařila. Jak je život křehký a jak málo stačí, aby to všechno bylo jinak. Když jste dítě, svět plyne lehce a hromadu věcí okolo považujete za samozřejmé. A dospějete až tehdy, když si uvědomíte, že nic není samozřejmé. Ani to, že ráno vstanete a musíte (zase) do vinohradu. 

(Drž se, Tome.)

Zobrazit příspěvek na Instagramu

#newarrival @dluhegrefty 3 new Czech beauties in the City! Thrilled to introduce you to a new Central European winemaker in our portfolio: @dluhegrefty wines seduced us by 1) comics-inspired graceful labels 2) incredible depth yet juiciness and drinkability of the 2017s, be it the skin contact white Alba Terra, orange Alba Rosales or red Rubra Mixtura. Check our Story for more info on this terrific winemaker and his wines and then off you go get your own sip in e.g. @honeysbrooklyn or @winetherapyny (till it lasts, the production is very small and the bottles seem to disappear before our very eyes ???? #dluhegrefty #moraviawine #naturalwine #centraleurope #noso2 #nosulphuradded #nofilter #organicwine #justarrived #brandnew #asfreshasitgets #jennyfrancoisselections #jennyfrancois

Příspěvek sdílený jennyfrancois (@jennyfrancois),

Za Dlúhé Grefty
Jaroslav Tesařík
jarous@dluhegrefty.cz

kategorie:

  • — Dlúhé Grefty s.r.o.
  • Masarykova 55
  • 696 11 Mutěnice
  • IČ 29266629
  • DIČ CZ29266629
  •  
  •  
  • instagram
  • facebook
Neprodáváme alkohol osobám mladším 18 let. © Jaroslav Tesařík, 2022