Celkově obhospodařujeme asi 1,5 hektaru vinic v katastru obce Mutěnice. V našem případě je to asi 6500 keřů révy. Pro ochranu používáme pouze kontaktní postřiky (síra, minimálně měď) a bylinné preparáty. Nepoužíváme systémové postřiky ani herbicidy. Staráme se o tyto vinice:

Zárybnické (Novosady)

V této viniční trati obhospodařujeme celkem asi 1000 hlav révy vinné. Převážně Müller Thurgau, Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Tramín červený a hlavně Ryzlink vlašský (téměř polovina). Věk nejstarších keřů vinice je asi 40 let.

Okrouhlické

Stará vinice, kterou jsme v roce 2016 převzali do péče. Asi 900 hlav révy, převážně Ryzlink vlašský, Neuburské a Rulandské bílé na jílovité půdě jižního svahu.

Vazové I

Celkem asi 700 keřů révy ve vinici staré asi 12 let. Výsadba zahrnuje Müller Thurgau, Tramín červený, Ryzlink rýnský a Sauvignon.

Invalid Displayed Gallery

Vazové II

Výsadba z roku 2016, 700 hlav, půl na půl Frankovka a Rulandské modré.

Dubičí

Velmi stará vinice, první keře Rulandského modrého pochází z roku 1941. Kromě toho jsou ve vinici hlavy Müller Thurgau, Neuburského, Ryzlinku vlašského, Tramínu červeného a Portugalu šedého. Zhruba 700 hlav je nasázeno v úzkém meziřadí jeden metr jakožto pozůstatek starého vedení na hlavu.

Invalid Displayed Gallery

Přední hora

Malá, 30 let stará vinice, asi 450 hlav. 

Zadní hora

Asi 2000 hlav révy staré 30 – 50 let ve vysokém vedení “na záclonu”. 

Zmrzlák

Asi 700 keřů révy staré zhruba 40 let. Müller-Thurgau, Tramín červený, Ryzlink vlašský, Pinot noir. 


Mapa našich vinic

Poznámka: ačkoli jde o parcely nudlovitého charakteru a na pohled nevelké, práce je to dost.